Mobil Anket Projesi ( Anketiz )

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) raporlarını incelediğimizde, ülkemizde her geçen yıl bilgisayar ve internet kullanımı istikrarlı bir biçimde artmaktadır. Son bir kaç yılı incelediğimizde Türkiye’de ve dünya genelinde masaüstü ve dizüstü bilgisayar pazarlarında ciddi daralmalar yaşandı. Bundaki önemli faktörlerden bir tanesi, mobil ürünlerin kişisel ihtiyaçlar için yeterli görülmesiydi. Nitekim akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar, öğrenme kolaylığı ve pratik uygulamaları sayesinde bugün en çok talep gören ürünler arasında. Projemiz, bu bilgiler ışığında mobil ürünlerin hayatımıza girmesiyle birlikte çeşitli iş kollarının yükünü hafifletmek ve iş dünyasının en çok üzerinde çalıştığı zaman-verim ilişkisini maksimum düzeye çekme düşüncesi tabanında gelişti.

Anketiz, Web Tabanlı ve Mobil Entegrasyonlu bir anket yazılımıdır. Anketiz, anket firmalarının denekleri en hızlı ve en iyi şekilde analiz edebilmesini ve müşterilerine en yakın istatistiksel sonuçları pratik bir biçimde sunabilmesini sağlanmaktadır.

Sistemimize dahil olarak anket yapmak isteyen müşterilerimiz, Web arayüzü (Anketiz Web) üzerinden anket oluşturabilir ve anketörler için kullanıcı hesapları oluşturabilmektedirler. Kullanıcı bilgileri mobil uygulamamıza (Anketiz Mobil) otomatik olarak senkronize edilmekte ve anketörler kendileri için oluşturulmuş hesap bilgileriyle uygulamaya giriş yapabilmektedirler. Anketörlerin alan çalışmalarında her daim internet bağlantısının olamayabileceği düşünülerek uygulamamız çevrimdışı olarak da kullanılabilmektedir. Anket oluşturulduktan sonra anketör bilgilerinin uygulamamıza iletilebilmesi için ilk kullanım öncesinde sadece bir kez bağlı olması yeterli olmaktadır. Ardından saha çalışmasını çevrimdışı gerçekleştiren anketör, internet bağlantısını gerçekleştirdiği anda deneklerin daha önce sisteme kaydedilmiş bilgileri ve yanıtları Anketiz Web’e iletilmektedir.

Acaba anketör anketleri nerede yaptı? Sorusu, anket yapan kurum veya kuruluşların yaşadığı önemli problemlerden bir tanesidir. Firmaların güvenilirliği çalıştığı anketörlerin güvenilirliği ile direkt alakalıdır. Bu noktada Anketiz, anketörlerin çalıştığı bölgeyle alakalı kısmi denetleme sistemi getirmektedir. Bu sistem çift yönlü fayda sağlamaktadır. Anketörler tarafından kullanılacak GPS özellikli mobil cihazlar “yaklaşık konum” bilgisini alarak Anketiz Web’e anket sonuçlarıyla birlikte göndermektedir. Bu sayede hem firmalar anketin yapıldığı bölgeyi görebilmekte, hem de anket sonuçlarını görüntüleyen müşteri bölgesel istatistikler alabilmektedirler.

Anketiz Web, bayi arayüzü ve müşteri arayüzü olmak üzere iki farklı arayüzde çalışmaktadır. Bayi arayüzünde, anketin oluşturulması (Logo, Firma adı), anket sorularının ve anketör hesaplarının oluşturulması gibi işlemler yapılmaktadır. Müşteri arayüzünde ise yapılan anket verilerinin işlenip şekillendirildiği alan olarak oluşturulmuştur. Bu alanda tercihen denek bilgileri havuzu (İsim, adres, telefon...) ve anket sonuçları listelenmektedir. Anket sonuçları, sistemdeki verilerden faydalanarak sütun grafikler, çizgi grafikler, pasta grafikler, çubuk grafikler şeklinde otomatik olarak raporlanmakta ve harita üzerinde lokasyon bilgileri görüntülenmektedir. Anketiz, grafiklerin sorular ve yanıtlara göre şekillenmesine de izin vermektedir. Müşteriler, esnek tasarlanmış sonuçlar ekranında, yapılandırdıkları grafiklerini, sonuç bilgileri ile beraber dokümantasyonunun pdf formatında çıktısını alabilmektedirler.

Bugün yapılan anketler, kağıt üzerinde yapılmakta ve doğrulanması zor niteliktedir. Anketiz, bu alanda kağıt kullanımını sıfıra indirerek, kağıt israfını önlemektedir. Anketiz, ciddi bir emek isteyen veri girişi sürecini de tamamen ortadan kaldırmaktadır. Anket yaptıran firma, dijital ortamda birikmiş verilerin kağıtla yapılan anketlerdeki gibi verilerin tamamen işlenmesi sürecini beklemek zorunda kalmayacak, müşteri eğer dilerse anketi anlık olarak takip edecek, beklenen denek rakamlarına ulaşmadan önce verilere ve raporlara kolaylıkla erişebilmektedirler. Anketiz projesi, bayi hesabı alan şahıs ve firmaların veri girişinin tamamen ortadan kalkmasıyla personel giderlerini azaltacak, müşteriye sonuçların en kısa sürede, en detaylı ve en güvenli istatistiklerle ulaştırılmasını sağlayacaktır.

SPSS gibi yazılımlara özel oluşturduğumuz dökümlerle birlikte istediğiniz analizi istediğiniz şekilde alarak zamandan ve bütçeden büyük tasarruf sağlayabilirsiniz.

Sunum İsteyin
Sunum İsteyin

Aklınızdaki projeyle ilgili sunum isteyin ve ne yapacağınıza daha kolay karar verin.

Sunum İsteyin

Destek Talebi
Destek Talebi

Ürünlerimizle ile alakalı bilgi ve teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Oturum Aç

Staj ve Kariyer
Staj ve Kariyer

Çeşitli departmanlardaki ihtiyaçlarımız için başvurun, siz de ekibimizden biri olun.

Dosya Yükleyin